Základní informace o našich hrách

Pokud Vás Váš potomek přesvědčil, že stráví jeden či vícero dní na některé z námi nabízených akcí, nemusíte o něj mít strach. Naše hry připravují lidé, kteří mají s pořádáním těchto aktivit bohaté zkušenosti.

Na bezpečnost vybavení i případného boje je kladen velký důraz jak při registraci a schvalování kostýmů a zbraní, tak v průběhu hry samotné. V boji se používají nekovové  – většinou dřevěné  – repliky středověkých zbraní – mečů, seker  – s měkčeným povrchem (nejčastěji molitan nebo karimatka),  a až na drobné oděrky a modřiny nemíváme z podobných akcí vážnější úrazy.

Pro všechny případy je na místě konání akcí po celou dobu přítomen kvalifikovaný zdravotník  s potřebnou výbavou na poskytnutí okamžitého ošetření.

Od Vás, rodičů a zákonných zástupců, vyžadujeme, abyste své potomky vybavili:

  • Vámi podepsaným souhlasem s účastí na bitvě
  • kartičkou pojišťovny (pro všechny případy)
  • zásobou tekutin (Na bojišti bude dostupná pitná voda, ale studený zelený čaj osvěží lépe)
  • svačinou na doplnění energie (doporučujeme müsli tyčinky či podobné energetické povzbuzení)
  • Pokud se Váš potomek neobejde bez potřebných léků – typické příklady jsou pomůcky pro astmatiky či léky na alergie – přesvědčte se že je sebou opravdu má a  případně toto na místě nahlašte zdravotníkovi.

V případě že máte v plánu svého potomka doprovázet

Můžete bez obav sledovat jeho snažení v bitvě, samozřejmě z rozumného povzdálí, aby si vás některý hrdinný válečník nespletl s protivníkem. Pokud budete oblečeni v přírodních nerušivých barvách, či nějakém náznaku kostýmu – stačí jednoduchá tunika či plášť (konzultujte se svým potomkem, jistě vám poradí) – pomůžete nám eliminovat nežádoucí prvky 21. století, které narušují atmosféru a prostředí „středověké“ bitvy.

U účastníků mladších 15 let je účast zákonného zástupce povinná.